Uutiset

Uusi sähkökirja KSS:n nettisivuilla: Sergei Jevstafejevin tarinoita

Kirjoittanut: admin
Julkaistu: 19.5.2020

Sergei Jevstafejev on rodivunnuh Suojärven piirin Porojärven kyläh 31. kevätkuudu 1956. Häi kirjuttau pienii kerdomuksii omis kyläläzis da heijän elokses vuozinnu 1950-1970. Tevokset kerrotah tavallizien karjalazien argipäivis, heijän huolis da zobotois, suuris da pienis ilolois. Niilöin lugiettuu kerras ellendät, gu joga kerdomuksen kirjuttai on laskenuh omas ičes läbi.

Häi rounogu bokaspäi kaččou omien kerdomuksien piähengilöin touhuloih, suuren suvaičuksen da juumoranke kirjuttau heijän ilolois da on pahas mieles, konzu heidy midätahto vaivuau. Nämmä kerdomukset liikutetah äijien lugijoin syväimii. Kirjuttajan kieli on kebjieh ellendettävy. Toinah segi ähkäi karjalan kielel kiändäjii ottavumah Sergien kerdomuksien kiändämizen ruadoh.

Sergei Jevstafejevan kirjutuksii jo painettih Oma Mua -lehten da Taival-al’manuahan sivuloil. Smietimmö, gu moine kniigu pädöy karjalan kielen opastujile. Sidä voit käyttiä kerholois, kursiloil, yliopistos da školis. Toivotammo teile hyvii hetkii kniigua lugijes!

Tunnustu iče: http://www.karjalansivistysseura.fi/tarinat/sahkokirjat/lammin-tuuli-peldoloispai/

Lue nämäkin:

KSS:n puheenjohtaja Eeva-Kaisa Linna 70 vuotta

KSS:n puheenjohtaja Eeva-Kaisa Linna 70 vuotta

Karjalan Sivistysseuran puheenjohtaja Eeva-Kaisa Linna on saavuttanut 70 vuoden iän. Sivistysseuran hallitus ja työntekijät onnittelevat tarmokasta ja innostavaa puheenjohtajaansa sekä kiittävät seuran hyväksi tehdystä pitkäaikaisesta työstä. Päivänsankari sai...

Viikon 21 karjalankieliset radiouutiset Yle Areenassa

Viikon 21 karjalankieliset radiouutiset Yle Areenassa

Viikon aiheita: Ravintolat saavat avata ovensa kesäkuun alussa sillä edellytyksellä, että anniskelu loppuu klo 22. Aluehallintovirasto on puolestaan saanut valmiiksi ohjeistuksensa erilaisten tapahtumien järjestämisestä kesällä. Lisäksi, koirat näyttävät pystyvän...

Mikä on Uutisčuppu?

Uutisčuppu – Uudisčuppu on Karjalan Sivistysseuran uusi ajankohtaiskanava. Julkaisemme tällä sivustolla kiinnostavia uutisia ja tietoa tulevista tapahtumista.

Tilaa uutisviesti

Tilaa sähköpostiisi ilmoitukset uusista artikkeleista.